Chitosan

Kód: 208_2464
Akcia
€19,90
Skladom
Variant

Detailné informácie

Kvalita
Kvalita
Funkčnosť
Funkčnosť
Efektivita
Efektivita
Výsledky
Výsledky

Podrobný popis

Chitosan je polysacharid získavaný zo schránok kôrovcov ako sú krevety, morské raky a kraby. Ide o nestráviteľnú látku, ktorá vďaka svojej vlastnosti viazať v hrubom čreve tuky a tým blokovať ich vstrebávanie, znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Týmto tiež znižuje vysoký krvný tlak a riziko vzniku srdcovocievnych ochorení.

- prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi

- vďaka svojej vlastnosti viazať v hrubom čreve tuky, blokuje ich vstrebávanie

- taktiež môže znižovať vysoký krvný tlak a riziko vzniku srdcovocievnych ochorení

- nemá žiadnu kalorickú hodnotu

Chitosan je po chemickej stránke nevstrebateľný polysacharid, ktorý sa vyrába z chitínu. Medzi jeho najvyhľadávanejšie účinky patrí jeho pozitívny vplyv na chudnutie. Vďaka svojmu ojedinelému mechanizmu vychytáva tuk už v žalúdku a zabraňuje tak jeho vstrebanie organizmom. Takto chytený tuk vytvorí s chitosanom veľkou mäsu, ktorú náš organizmus nie je schopný spracovať a kompletne ho vylúči pomocou stolice. Zaujímavosťou je, že chitosan takto dokáže na seba "nabaliť" až päťnásobok svojej vlastnej váhy.

Dávkovanie:

2 tablety 30 minut pred jedlom. 

Treba dať pozor na to, aby ste ho nebrali spolu s esenciálnymi mastnými kyselinami, v tukoch rozpustnými vitamínmi, minerálmi, keďže môže znížiť ich využiteľnosť v tele. Nie je vhodný pre tehotné, dojčiace ženy a deti pod 12 rokov.